Википедија на јоруба јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на јоруба јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно најоруба јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://yo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на јоруба јазик е издание на Википедија на јоруба јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]