Википедија на јоруба јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на јоруба јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно најоруба јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://yo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на јоруба јазик е издание на Википедија на јоруба јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]