Википедија на јавански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на јавански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно најавански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://jv.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на јавански јазик е издание на Википедија на јавански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]