Википедија на јавански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на јавански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно најавански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://jv.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на јавански јазик е издание на Википедија на јавански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]