Википедија на шкотски гелски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шкотска гаеличка Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нашкотско гаелички
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://gd.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Шкотско гаеличка Википедија е издание на Википедија на шкотски гаелички јазик, дел од Фондација Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]