Википедија на шкотски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на шкотски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нашкотски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://gd.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на шкотски јазик е издание на Википедија на шкотски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]