Википедија на шкотски гелски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шкотска гаеличка Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нашкотско гаелички
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://gd.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Шкотско гаеличка Википедија е издание на Википедија на шкотски гаелички јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]