Википедија на волапик јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Волапик Википедија
Вид место
Енциклопедиски интернет проект
Достапно наволапик
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://vo.wikipedia.org
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на волапик е издание на Википедија на јазикот волапик, дел од фондацијата Викимедија. Ова издание има над 12.000 регистрирани корисници и над 110.000 статии и го зазема 35-место на листатана Википедии според бројот на статии заклучно со 26 септември 2011 година. Ова издание е почнато во 27 јануари 2004.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Список на Википедии