Википедија на северносамиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на северносамиски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно насеверносамиски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://se.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на северносамиски јазик е издание на Википедија на северносамиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]