Википедија на шведски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шведска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нашведски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://sv.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Шведска Википедија е издание на Википедија на шведски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]