Прејди на содржината

Мала Гоба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мала Гоба
Mala Goba
Поглед на Мала Гоба
Мала Гоба is located in Slovenia
Мала Гоба
Мала Гоба
Местоположба во Словенија.
Координати: 46°2′22.2″N 14°58′46″E / 46.039500° СГШ; 14.97944° ИГД / 46.039500; 14.97944
Држава Словенија
Традиционален регионШтаерска
Статистички регионЗасавски
ОпштинаЛитија
Површина
 • Вкупна0,97 км2 (0,37 ми2)
Надм. вис.&10000000000000723000000723 м
Население (2020)
 • Вкупно22
 • Густина23/км2 (59/ми2)
Час. појасUTC+1
Пошт. бр.1273

Мала Гоба (словенечки: Mala Goba) — населба во Општина Литија во средна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Штаерска. Населбата сега е вклучена во Засавскиот статистички регион.