Лазе кај Гобник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лазе кај Гобник
Laze pri Gobniku
Лазе кај Гобник is located in Slovenia
Лазе кај Гобник
Лазе кај Гобник
Местоположба во Словенија.
Координати: 45°59′39.8″N 14°55′56″E / 45.994389° СГШ; 14.93222° ИГД / 45.994389; 14.93222
Држава Словенија
Традиционален регионШтаерска
Статистички регионЗасавски
ОпштинаЛитија
Површина
 • Вкупна2,06 км2 (0,80 ми2)
Надм. вис.&10000000000000595200000595,2 м
Население (2020)
 • Вкупно31
 • Густина15/км2 (39/ми2)
Часовен појасUTC+1
Пошт. бр.1274

Лазе кај Гобник (словенечки: Laze pri Gobniku) — населба во Општина Литија во средна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Штаерска. Населбата сега е вклучена во Засавскиот статистички регион.