Википедија на таџички јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Таџичка Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно натаџички
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://tg.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Таџичка Википедија е издание на Википедија на таџички јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]