Википедија на таџички јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Таџичка Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно натаџички
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://tg.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Таџичка Википедија е издание на Википедија на таџички јазик, дел од Фондација Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]