Википедија на тагалошки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на тагалошки јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно натагалошки јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://tl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на тагалошки јазик е издание на Википедија на тагалошки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]