Википедија на тагалошки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на тагалошки јазик
Адреса Енциклопедиски интернет проект
Достапно на тагалошки јазик
Седиште Мајами
Сопственик Викимедија Фондација
Мрежно место http://tl.wikipedia.org/
Комерцијално не
Регистрација опционално

Википедија на тагалошки јазик е издание на Википедија на тагалошки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]