Разлика помеѓу преработките на „2003“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 6 години
с
с
* [[31 октомври]] - [[Махатир Мохамад]] поднесува оставка на функцијата премиер на [[Малезија]], по 22 години владеење
* [[21 ноември]] - Во Скопје, во престрелка со полицијата, е убиен [[Диме Ицковски Поштарот]], еден од 20-те најбарани криминалци на листата на МВР.
* [[23 ноември]] - [[Едуард ШеварнадзеШеварнаѕе]] е принуден да поднесе оставка на функцијата претседател на [[Грузија]] по масовните демонстрации против неговата власт
* [[14 декември]] - Уапсен е [[Садам Хусеин]].
* [[26 декември]] - Катастрофален земјотрес во [[Бам]], [[Иран]]. Загинаа 26.000 луѓе.

Прегледник