Промени

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 84 бајти ,  пред 4 месеци
[[Податотека:Municipalities of Montenegro mk.svg|300px|thumb|Општините во Црна Гора.]]
{{col-end}}
 
=== Градови===
{{Најголеми градови во Црна Гора}}
 
== Демографија ==

Прегледник