Разговор за предлошка:Држави во Европа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Обрисао сам Северни Кипар, зато што целиот остров Кипар не е во Европа и заслужува упоменуване само ради членството на Кипар во ЕУ. Потребител:Bogorm (разговор) 14:07, 24 април 2009 (UTC)

Започнете разговор за Предлошка:Држави во Европа

Започни разговор