Цетиње

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Цетиње е град и историската престолнина на Црна Гора. Според пописот во 2003 во Цетиње живеат 15,137 жители.

Националниот музеј на Црна Гора (поранешната палата на кралот Никола I)