Сирињано

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сирињаноопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 септември 2018 година било 2,822 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-9-2018 година (привремена бројка).