Калабрито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Калабритоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 јуни 2019 година било 2,309 жители. [1]

Панорамски поглед

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 9 април 2019 г. - Резидентно население од 30-6-2019 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија