Вентикано

Од Википедија — слободната енциклопедија

Вентиканоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јануари 2021 година било 2,356 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 6 октомври 2021 г. - Резидентно население од 31 јануари 2021 година (привремена бројка).