Петруро Ирпино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Italy provincial location map 2016.svg

Петруро Ирпиноопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јули 2021 година било 292 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 6 октомври 2021 г. - Резидентно население од 31-7-2021 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија