Мора де Санктис

Од Википедија — слободната енциклопедија

Мора де Санктисопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 јуни 2019 година било 1,156 жители.[1]

Градското собрание во Мора де Санктис

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 9 април 2019 г. - Резидентно население од 30-6-2019 година (привремена бројка).