Торела деи Ломбарди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Торела деи Ломбарди-грб
Торела деи Ломбарди-грб

Торела деи Ломбардиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2020 година било 1,999 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 27 јули 2020 г. - Резидентно население од 31-10-2020 година (привремена бројка).