Торела деи Ломбарди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Торела деи Ломбарди-грб
Торела деи Ломбарди-грб

Торела деи Ломбардиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2020 година било 1,999 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-10-2020 година (привремена бројка).