Кастел Баронија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Кастел Баронија

Кастел Баронијаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 декември 2017 година било 1,102 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија