Кастелфранки

Од Википедија — слободната енциклопедија

Кастелфранкиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 ноември 2019 година било 1,927 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 9 април 2019 г. - Резидентно население од 30-11-2019 година (привремена бројка).