Прејди на содржината

Салца Ирпина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Салца Ирпина

Салца Ирпинаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 1 јануари 2021 година било 728 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 1-1-2021 година (привремена бројка).