Валесачарда

Од Википедија — слободната енциклопедија

Валесачардаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 декември 2010 година било 1,357жители.[1]

Поглед на Валесачарда

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Сите демографски и други статистички податоци од италијанскиот статистички институт (Istat); Dati - Popolazione residente all'1/5/2009 Архивирано на 20 јануари 2010 г.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија