Монтекалво Ирпино

Од Википедија — слободната енциклопедија

Монтекалво Ирпиноопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 април 2020 година било 3,475 жители.[1]

Монтекалво Ирпино

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-4-2020 година (привремена бројка).