Флумери

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Флумериопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2017 година било 2,950 жители. [1]

Панорамски поглед на Флумери

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-8-2017 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија