Марцано ди Нола

Од Википедија — слободната енциклопедија

Марцано ди Нолаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 ноември 2018 година било 1,695 жители. [1]

Марцано ди Нола

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-11-2018 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија