Виланова дел Батиста

Од Википедија — слободната енциклопедија

Виланова дел Батистаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јануари 2021 година било 1,518 жители.[1]

Целосен поглед на Виланова дел Батиста

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 6 октомври 2021 г. - Резидентно население од 31 јануари 2021 година (привремена бројка).