Рока Сан Феличе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон Рока Сан Феличе

Рока Сан Феличеопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 мај 2018 година било 843 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-5-2018 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија