Луогозано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Луогозаноопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 1 јануари 2020 година било 1,127 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [https://demo.istat.it/ - Резидентно население од 01-01-2020 година (привремена бројка).