Фриџенто

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фриџентоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија, и има околу 4,100 жители.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]