Фриџенто

Од Википедија — слободната енциклопедија

Фриџентоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 март 2018 година било 3,645 жители.[1]

Фриџенто

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-03-2018 година (привремена бројка).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]