Прејди на содржината

Манокалцати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Манокалцати

Манокалцатиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 1 јануари 2021 година било 3,054 жители.[1]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 1-1-2021 година (привремена бројка).