Сумонте

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сумонтеопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2018 година било 1,538 жители.[1]

Сумонте

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-10-2018 година (привремена бројка).