Волтурара Ирпина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Волтурара Ирпинаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јануари 2021 година било 3,089 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31 јануари 2021 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија