Пјетрасторнина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Пјетрасторнинаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 март 2018 година било 1,526 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-3-2018 година (привремена бројка).