Санта Паолина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Санта Паолинаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2018 година било 1,214 жители.[1]

Поглед на Санта Паолина од Монтефуско

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-8-2018 година (привремена бројка).