Сорбо Серпико

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сорбо Серпикоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 1 јануари 2021 година било 554 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 1-1-2021 година (привремена бројка).