Виламаина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Виламаинаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јануари 2021 година било 914 жители. [1]

Камбанарија на црквата Свети Роко во Виламаина

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 6 октомври 2021 г. - Резидентно население од 31 јануари 2021 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија