Каирано

Од Википедија — слободната енциклопедија

Каираноопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јули 2021 година било 271 жители.[1]

Панорама на Каирано

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-7-2021 година (привремена бројка).