Монтефредане

Од Википедија — слободната енциклопедија

Монтефреданеопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 декември 2017 година било 2,239 жители.[1]

Замокот Монтефредане

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).