Прејди на содржината

Паго дел Вало ди Лауро

Од Википедија — слободната енциклопедија

Паго дел Вало ди Лауроопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 декември 2017 година било 1,798 жители.[1]

Паго дел Вало ди Лауро

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).