Валата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Италија 2016 година

Валатаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Според привремени податоци од 2022 година, Валата има 5,236 жители[1].

Наводи[уреди | уреди извор]