Капозеле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Капозелеопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 април 2020 година било 3,371 жители. [1]

Капозеле

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

^ All demographics and other statistics from the Italian statistical institute (Istat); Dati Istat - Popolazione residente all'1/5/2009

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија