Рокабасчерана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Касано Вале Каудино - Виа Џордано Бруно - панорама

Рокабасчеранаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 мај 2018 година било 2,352 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 1-1-2021 година (привремена бројка).