Монтефуско

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Монтефускоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 јуни 2019 година било 1,279 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-6-2019 година (привремена бројка).