Монтагуто

Од Википедија — слободната енциклопедија

Монтагутоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 1 јануари 2021 година било 358 жители.[1]

Панорамски поглед на Монтагуто

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 27 јули 2020 г. - Резидентно население од 1-1-2021 година (привремена бројка).