Лиони

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лиониопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2021 година било 6,065 жители.[1]

Панорамски поглед на Лиони

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Bilancio demografico anno 2021 (dati provvisori - Резидентно население од 31-08-2021 година (привремена бројка).