Сан Мартино Вале Каудина

Од Википедија — слободната енциклопедија
SanMartinoVC1.jpg

Сан Мартино Вале Каудинаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2021 година било 4,7778 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-10-2021 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија