Монтефорте Ирпино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Монтефорте Ирпиноопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 ноември 2019 година било 11,824 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-11-2019 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија